Namo pridavimo procesas ir sudėtis

Naujai besistatantiems namą galvos skausmas, deja, niekada nepasibaigia statybų pabaiga. Be galo svarbus aspektas nuo kurio priklauso ar galima apgyvendinti naujai pastatyas patalpas – tai namo pridavimas. Tai yra namo užregistravimas naudojimui, ištiriant ir patvirtinant namo saugumą bei funkcionalumą pagal nustatytus Lietuvos Respublikos reikalavimus bei įstatymus. Tik įregistravus namą bei gavus deklaraciją patalpas galima naudoti savo reikmėms. Tai yra ypatingai varginantis ir kantrybės reikalaujantis darbas tiems, kurie neturi patirties, todėl dažnai žmonės šiuo klausimu kreipiasi į profesionalus, kurie tiksliai žinai kaip greitai ir kokius reikia atlikti tyrimus ir veiksmus.

Namo pridavimo sudėtis

KS KompanijaRetas žino kokius dokumentus reikia turėti ir kokius tyrimus atlikti, norint, jog namo pridavimas būtų sklandus ir greitas procesas. Namo pridavimo procesą sudaro statinių techninė priežiūra ir žurnalo pildymas nuo priežiūros iki kokybės įvertinimo, įvairių matavimų bei nuotraukų darymas (pvz. Geodezinių), deklaracijos pateikimas Statybos inspekcijai, baigtinės deklaracijos ir dokumentų pateikimas registrų centrui bei įvairiausi kiti tyrimai.

Norint priduoti namą, reikalingi įvairūs tyrimai, kuriuos gali atlikti tik specialistai, todėl verta užsisakyti namo pridavimo ruošimo paslaugas, nes tuo pat metu specialistai galės suteikti įvairių tyrimų paslaugas, todėl jums neteks sukti galvos dėl specialistų ieškojimo. Namo pridavimui reikalingi vandens ir akustiniai tyrimai bei įvairūs kiti matavimai. Nesuklyskite, dažnas žmogus mano, jog namo pridavimui būtini ir termoviziniai tyrimai, tačiau tai – mitas. Žinoma, be galo naudinga atlikti ir tokio tipo tyrimus, tačiau jie nėra privalomi.

Namo pridavimui svarbu išmatuoti triukšmo lygį, šildymo sistemos funkcionalumą bei, be abejo, elektros tinklų saugumą bei funkcionalumą. Iš esmės, namo pridavimui reikalingi visi saugumą patvirtinantys dokumentai. Namas bus įregistruotas tik tuomet, kai jis bus saugus tiek jame gyvenantiems gyventojams, tiek ir aplinkiniams.

Namo pridavimo procesas gali užtrukti, jei nuspręsite jį atlikti patys, todėl rekomenduojame ilgametę patirtį skaičiuojančius specialistus, kurie padės ne tik nepasiklysti popierizmo liūne, bet ir padės greitai ir be galvos skausmo apsigyventi naujuose, saugiuose namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *