Ar kalbėti mokykloje apie lytinį švietimą?

Lytinio švietimo temaKai internetas atveria vartus į kokius tik nori vaizdų ir tekstų bei garsų šaltinius, naivu tikėtis, kad vaikai apie seksą sužinos tik tada, kai tėvai jiems papasakos, sulaukus brandžios paauglystės. Tikėtina, kad kur kas anksčiau vaikai pateks ir į pornografijos puslapius, tačiau turbūt ne į tokį kaip http://www.gumis.lt/, kur galima gauti informacijos apie apsisaugojimą. Jauni ir pažinti norintys žmonės pirmiausiai nori domėtis tuo, kas malonu, kas įdomu, o ne tuo, kaip viską daryti, kad būtų kuo saugiau. Juk nuo pat vaikystės žmogus nori kuo daugiau visko išbandyti, jis nepaiso pavojų, todėl daug ir patiria tokių dalykų, kokių suaugęs jau gal net ir bijotų. Net žmogaus skeletas tvirčiau sukaulėja tik sulaukus pilnametystės, nes tikėtina, kad vaikystėje, paauglystėje, žmogus vis dar drąsus ir neatsargus, gali būti daugiau lūžių ir visokių pavojų. Argi kažkaip turėtų būti kitaip su lytiniais dalykais? Pirmiausiai norisi susipažinti su maloniomis dalimis, gauti teigiamų įspūdžių, o apsauga, jeigu apie ją nekalbama primygtinai, yra paskutinėje vietoje.

UŽ: kalbėti mokykloje

Būtent tokios nuomonės, kaip aukščiau išvardinta, šalininkai ir tikisi, kad mokyklose bus kalbama tokiomis itin jautriomis ir svarbiomis jaunam žmogui temomis. Juk riekia vaikus šviesti, kad jie pirma, prieš prisidarydami kažko neatitaisomo, sužinotų visas pasekmes. Svarbu jaunus žmones įtikinti, kad būtina naudoti prezervatyvus, jeigu jau kilo nedoros mintys užsiimti nepilnamečių seksu. Juk prezervatyvas apsaugo nuo visokių galimai plintančių ligų ir taip pat nuo nėštumo. Ypač svarbu informuoti merginas, kurioms neplanuotas nėštumas gali labiau netikėtai pakeisti gyvenimą negu kokia nors nesudėtinga lytinė liga.

PRIEŠ: mokykloje nutylėti

Tačiau tai nėra vienintelė nuomonė. Pastaruoju metu ir valdžioje netyla kalbos apie tai, kas yra kas. Ar galima vaikams, dar būnant mažiems, jau pranešti tokius dalykus? Negana to, kad paaiškėja, jog Kalėdų senio nėra, bet dar ir tenka sužinoti, iš kur iš tiesų atsiranda vaikai. Gal tai ir nebus visiems laba malonu žinoti, tačiau vaikai atsiranda iš gimdos, prieš tai joje užsimezgus gyvybei, susijungus vyriškoms ir moteriškoms lytinėms ląstelėms. Visgi, oponentai tikina, kad per anksti sužinojus apie seksą paaugliai ar vaikai ir norės jį išbandyti greičiau. Juo labiau, kad žinos, kaip apsisaugoti ir kaip „tai daryti teisingai“. Tai visiškai neva išnaikins jų baimę ar sąžinės graužatį, kad kažką daro blogo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *